В межах вивчення предмета "Основи здоров'я"з метою інформування та демонстрації школярам , що здоровий спосіб життя - це просто і важливо, а багатьох захворювань можна уникнути завдяки правильному харчуванню , фізичній активності, уникненню шкідливих звичок вчителями 1-4 та 5-9 класів Новобасанської школи було проведено урок "Я обираю здоровий спосіб життя".

КОМУ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ ГАРНА ШКІРА?

Кожного дня ми дивимося в люстерко і ретельно оглядаємо свою шкіру і з полегшенням зітхаємо, коли на ній відсутні вугрі чи подразнення. Але взимку наша шкіра потребує ретельного догляду.

Пропонуємо кілька рецептів та порад, які допоможуть вам захистити свою шкіру і гарно виглядати.

Раз на тиждень проводьте очищення шкіри за допомогою м’якого жирного скрабу, а глиняні маски відкладіть до весни.

Якщо ваша шкіра схильна до сухості, узимку відмовтесь від очисних спиртовмісних засобів, замініть їх косметичним молочком.

Якщо шкіра болісно реагує на перепади температури, перед виходом на вулицю зробіть теплі ванночки (у 2 – 3 ст. ложки сухого молока додайте 1 ст. ложку маслинової олії й 2 краплі олії лаванди).

Для жирної шкіри робіть таку маску: 1 ст. л. дріжджів змішайте з 1 ст. л. харчової соди й 1 ч. л. кип’яченої води. Маску нанесіть на 15 – 20 хв, а потім зніміть її м’якою серветкою, змоченою в холодній воді.

Для сухої шкіри: 1 ч.л. пюре із зеленого горошку ретельно змішайте з

1 ч.л. густої жирної сметани, 2 ч.л. води і щіпкою солі. Нанесіть на шкіру на 10 хв, а потім змийте водою кімнатної температури.

Використовуйте денні «зимові» креми.

ЯК ЗРОБИТИ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМ ТА ГАРНИМ

Гарне, густе й блискуче волосся за всіх часів і в усіх народів вважалося найбільшою прикрасою зовнішності людини. Однак для того, щоб якомога довше зберегти його красу й не допустити  випадання, за ним потрібно правильно доглядати. Пропонуємо кілька порад:

Ø Підстригайте кінчики волосся через кожних 5 – 6 тижнів

Ø Не ходіть без головного убору в холодну пору року

Ø Коротке волосся мийте частіше

Ø Перед миттям голови бажано розчесати волосся – так ви видалите частину укладальних засобів і пасма будуть менше плутатись

Ø Голову мийте водою, температура якої не перевищує 370 С

Ø Не виливайте шампунь прямо на голову з флакона. Налийте необхідну кількість засобу на руку й ледь розітріть долонями

Ø Вимите волосся ретельно промийте водою. Інакше воно стане тьмяним і злипатиметься

Ø Після миття, волосся промокніть м’яким рушником, але не тріть! Це може призвести до ослаблення коріння й порушення структури волосся

Ø Якщо волосся сухе і ламке, то його корисно мити яйцем

Ø Найкраще стимулює процес росту волосся відвар із коренів реп’яхів (10 -15 г на 0,5л води. Спочатку мийте 2 – 3 рази на тиждень, потім тільки 1 раз)

Ø Зміцнює цибулини волосся відвар із березових бруньок (1 склянка сировини на 1 л води)

ЗДОРОВІ ЗУБИ

НАЙКРАЩА ПРИКРАСА БУДЬ – ЯКОЇ ЛЮДИНИ – БІЛОЗУБА ПОСМІШКА. ВОНА РОБИТЬ ОБЛИЧЧЯ ОСОБЛИВО ПРИВАБЛИВИМ. НАСАМПЕРЕД, ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО БЛИСКУЧІ ЗУБИ – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ КРАСА Й ПРИВАБЛИВІСТЬ, АЛЕ Й ПОКАЗНИК НОРМАЛЬНОЇ РОБОТИ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ, УСЬОГО ОРГАНІЗМУ ЗАГАЛОМ.

Якщо не піклуватися про зуби систематично, на них утворюється зубний камінь, в 1 міліметрі якого живе близько 8 млн. мікроорганізмів, які швидко розмножуються, безжалісно руйнують зуби та проникають до організму. Цього можна уникнути, якщо дотримуватись простих правил:

·         Не менше двох разів на рік відвідувати зубного лікаря

·         Вживайте їжу, яка містить: кальцій, фосфор, фтор, залізо, вітамін D, вітамін В6, вітамін С (молоко, йогурт, броколі; яловичина, яйця, риба; волоські горіхи, червона риба, чорний чай; печінка, гречана крупа, квасоля, яблука; скумбрія, салака, маргарин; куряче м’ясо, картопля, злаки, вівсяна крупа; овочі та фрукти жовтого кольору)

·         Щітка для зубів не повинна бути занадто м’якою або жорсткою, повинна добре очищати зуби, але не травмувати ясна

·         Чистіть  зуби не менше двох разів на день, але не перед їжею, а після неї. Після денної їжі ретельно прополіскуйте порожнину рота водою

·         Щоб зміцнити ясна, щодня масажуйте їх протягом 2 – 3 хв ватяним тампоном, змоченим у розчині питної соди

·         Спочатку чистіть верхні зуби, а потім нижні, починати доцільніше з верхнього правого боку, при цьому щетинки повинні бути спрямовані під гострим кутом до поверхні зубів

Телефон: 046 32 39 238

Адреса:  17461